Meie projektid

Kes me oleme

Hea Tahte Koda

Hea Tahte Koda (Chamber of Goodwill) on mittetulundusorganisatsioon, mille lõi grupp aktiivseid Eesti kodanikke, kelle ühisosaks on kunagine osalemine Up with People’i (UWP) noorteprogrammis.
Oleme noorpõlves reisinud aasta aega mööda maailma, kaaslaseks samavanused kümnetest eri riikidest pärit noored. Oleme esinenud muusikalises etenduses tuhandetele inimestele, teinud kõiksugust vabatahtlikku tööd ja elanud väga erinevates perekondades maailma eri paigus. Meie ühiseks sooviks on jätta endast maha veel parem maailm kui see, milles me täna elame.

Missioon

Meie heategevusliku organisatsiooni missioon on mitmekülgsete vabatahtlike ja heategevuslike tegevuste kaudu aidata ja motiveerida abivajajaid. Teeme tihedat koostööd Up with People ja UWP rahvusvaheliste vilistlasorganisatsioonidega, teadvustamaks üldsusele noorte jaoks loodud unikaalse õppeprogrammi võimalusi ning toetame neid, kes soovivad programmis osaleda. Ühendame UWP globaalse vilistlaskonna ametialaste oskuste ja teabe jagamise võrgustiku kaudu, pakkudes platvormi ülemaailmseks infovahetuseks erinevates riikides sarnastes valdkondades töötavate inimeste vahel.
.

Visioon

Meie visioon on olla ühiskonnas mõjujõud, mis aitab noortel inimestel teha häid otsuseid oma elus ette tulevates valikutes ja mõjutab nende väärtushinnanguid nii, et nad suhtuksid lugupidavalt iseendasse, teistesse inimestesse, kultuuridesse ja keskkonda.

Mis on Up with People?

UWP on ülemaailmne noorteorganisatsioon, mis pakub noortele vanuses 17 – 29 eluaastat ainulaadset võimalust ennast teostada kultuuridevahelise suhtluse, vabatahtliku töö projektide ja professionaalse muusikalise etenduse kaudu. Organisatsioonil on üle maailma enam kui 22 000 vilistlast.

Igal aastal reisib umbes 20 riigist pärit ja ligi 100 noorest koosnev trupp eelnevalt paika pandud marsruudil pool aastat mööda maailma (enamasti USA’s, Kanadas, Euroopas aga ka Aasias). Igas linnas veedetakse umbes üks nädal – elatakse kohalikes peredes, osaletakse sihtkoha noortega seotud sotsiaalsetes koostööprojektides, suheldakse kogukonnaga ning esinetakse kogu perele mõeldud energilise ja kaasaegse muusikalise etendusega.

UWP õppeprogrammi läbimine avardab noorte silmaringi, annab laiema arusaama maailmas toimuvatest protsessidest, teadmised erinevatest kultuuridest, palju uusi sõpru üle maailma, sidemeid ja kontakte tulevaseks karjääriks. Programm arendab märkimisväärselt noorte sotsiaalseid oskusi ja juhiomadusi.

See kõik on väärt Eesti noortele tutvustamist ja on kindlasti hea valik neile, kes otsivad võimalusi rahvusvahelise koostöö, heade karjäärivõimaluste ja kultuuridevaheliste sidemete loomiseks ning arendamiseks.

Millega me tegeleme

Hea enesetunne ja lugupidav suhtumine
Viime UWP vaimus läbi heategevuslikke ja vabatahtlikke projekte, et edastada hoolivuse sõnumit, tunda oma tegevusest rõõmu ja parandada seeläbi meid ümbritseva keskkonna elukvaliteeti.
Reisi. Esine. Avalda mõju.
UWP programmiga reisimine võimaldab näha maailma uutmoodi. See annab 17-29 aastastele noortele inimestele unustamatu elukogemuse ja võimaluse mõjutada kõiki neid kogukondi, mida nad külastavad. Hea Tahte Koda abistab Eesti noori programmiga liitumisel ja toetab neid stipendiumitega.
Ülemaailmne liidrite võrgustik
Maailmas on UWP vilistlasi üle 22 000. Nad kõik on laia silmaringiga aktiivsed maailmakodanikud, kes on avatud lõpututele võimalustele, mida maailm neile pakub.